קטגוריות
כללי

בריכות דגים

חבר טוב שלכם עשה עבודה מועדפת בקיבוץ בבריכות דגים לפני מספר שנים, ומאז לא מפסיק לדבר על זה בעיניים נוצצות. חברכם מספר לכם בהתלהבות בכל יום סיפור אחר, על מערכת סינון המים, חמצון המים, ואיך עושים הכול כדי לשמור על איכות הדגים.

לא תמיד הקשבתם לו, ולפעמים סתם הנהנתם מנימוס. לפתע הבנתם – אין לכם שמץ של מושג איך בכלל עובדת בריכת דגים, ואיך בכלל מייצרים בריכה כל כך גדולה? המאמר הזה הוא בשבילכם.

בריכות דגים

תחום בריכות הדגים צבר תאוצה בשנים האחרונות. התנאים בבריכת הדגים הם מבוקרים, מה שמושך אנשים רבים לבחור בדגי הבריכה. הדגים הם מאכל פופולרי בארצנו, בין אם מדובר בדג חריף של שבת, או דג לפיש אנד צ'יפס לילדים. תחום הבריכות דורש שדרוג ושכלול מתמיד, על מנת להתמודד עם האתגרים השונים, ולעמוד בקצב הביקוש העולה.

הרמוניה בין כל המרכיבים

המפתח ליצירת בריכת דגים מושלמת, טמון תחילה בהבנת כל המרכיבים השונים. יצרן בריכות דגים מומחה, ידע לשלב ידע רחב בנוגע למערכת אוזון, מערכות חימצון מים, מערכות ביופילטר, מערכות לסינון קרינה וכמובן המשאבות. ברגע שנקח בחשבון את כל הגורמים הללו בתהליך היצור, נוכל להבטיח מערכת חכמה ויעילה, שתכלול את כל הפונקציות הנדרשות.

תכנון מראש

כמו בכל פרויקט, תכנון מראש יכול לחסוך זמן, מאמץ, וכסף. כדאי לפנות לבעל מקצוע שיסייע לכם בתכנון המקדים, שיכסה כל פרט ופרט. ברגע שנכסה את כל תחומי הפעילות בצורה מקצועית, נוכל למנוע מצב בו ייצרנו בריכה במיוחד, אבל שכחנו לאפשר כניסה של המשאבות.

ייצור בריכות הזמנה אישית

ניתן לייצר בריכות דגים בהזמנה אישית על פי גודל. כל פרויקט דורש גודל וסוג אחר של בריכה, ולכן דורש בריכה ייעודית. כשאנו ניגשים להזמין בריכת דגים בהזמנה אישית, עלינו לקחת בחשבון את ניצול המים בצורה היעילה ביותר. חיסכון הוא שם המשחק, כאשר ננסה לחסוך בשטח פיזי, במים, וננסה למקסם את השימוש במים ולהפיק את המירב מבריכת הדגים שלנו.

תנאי גידול איכותיים

לצד חיסכון בשטח ובמים, אנחנו רוצים להבטיח את תנאי הגידול הטובים ביותר עבור הדגים שלנו. לצורך כך, עלינו להקפיד בראש ובראשונה על איכות המים. איכות המים קשורה באופן ישיר לאיכות הדגים. עלינו להקפיד על סטנדרטים מחמירים.

זיהום הסביבה

בריכות דגים עלולות לזהם את הסביבה, כאשר מקורות מים עלולים להזדהם כתוצאה מהשפכים. בנוסף, פירוק הפרשות הדגים בבריכה עצמה מסייע לשמירה על איכות המים.

התאמה אישית

בריכת דגים יכולה להיראות פשוטה במבט ראשון, אך כשצוללים לעומק העניין מגלים שמדובר במערכת גדולה, הכוללת בריכות מחסן, מערכת הזנה, ומאגרי מים.

חכם סיני אמר, שאף בריכת דגים אינה דומה לחברתה. הסיבה לכך, היא שלכל מפעל צרכים משלו, סטנדרטים שונים, תנאי שטח, היקף הפרויקט, מגבלות ואתגרים שונים. לפני שאתם בוחרים ביצרן בריכות הדגים הקרוב לביתכם, כדאי לבצע סקר שוק, ולבחור באחד שידע לשקלל את כל הגורמים, ולאפשר לנו פרויקט שיתאים לנו ככפפה ליד.

בפעם הבאה שתפגשו את החבר, תוכלו לספר לו בגאווה את כל מה שאתם יודעים על בריכות דגים.