קטגוריות
מוצרים

משקולות יד אוניברסליות – המשקולות שחוסכות לכם זמן, מקום וכסף

בשנים האחרונות ובתקופת הסגר בפרט, המשקולות האוניברסליות כבשו את עולם הכושר. מדובר במוצר אחד, שניתן להתאמה בהתאם לצורך שלכם. אז איך זה עובד, ומה הפך למשקולות היד האוניברסליות לכל כך פופולריות? כל התשובות ועוד במדריך הבא.

איך זה עובד?

מדובר במשקולת אחת עליה מונחות דיסקיות, שניתנות להתאמה בעזרת חוגה. למראית העין המשקולת נראת כמו משקולת יד רגילה, רק שבקצוות שלה מונחות מספר דיסקיות, שננעלות בהתאם למספר שתכוונו בחוגה. אתם תקבעו כמה דיסקיות ינעלו על מוט האחיזה בהתאם למשקל אותו תרצו להרים. קיימות משקולות יד אוניברסליות בטווח רחב יותר של משקלים, וגם משקולות בטווח מצומצם – שמיועדות ברוב המקרים לנשים. ניתן לכוון את המשקולות בטווח בין 4.5 קילו ועד 40 קילו, בקפיצות קטנות של כ-2 קילו בין משקל למשקל. אפשרויות הבחירות הרבות מאפשרות לבחור את המשקלים בצורה מדויקת בהתאם לשרירים שעובדים עליהם ודרגת הקושי.

פיתרון לאימונים ביתיים

במיוחד אחר תקופה בה חדרי הכושר היו סגורים, נאלצנו לחשוב על פתרונות יצירתיים כדי לשמור על כושר גם בבית בתקופת הסגר. המשקולות האוניברסליות מאפשרות לבצע מגוון רחב של תרגילים בטווח של משקלים. כך למשל, במידה ואתם רוצים לחזק את שרירי הידיים בעזרת משקולות של עשר קילו, ואילו לעשות סקוואט עם משקל של 20 קילו, ניתן להשתמש במשקולת האוניברסלית לשני המקרים, ולשנות את המשקל בקלות. במידה ואתם מתאמנים באימון פונקציונלי, תוכלו להיות גמישים עם המשקלים שאתם מרימים, ובכך להפיק את המירב מהאימון.

חיסכון בזמן מקום וכסף

לפני שהמשקולת האוניברסלית נכנסו לחיינו, הפיתרון לאימון בטווח רחב של משקלים היה לרכוש מספר משקולות רב – למשל שתי משקולות של שני קילו, שתי משקולות של חמש קילו, ושתי משקולות של עשר קילו. מדובר בהוצאה כספית שיכולה להיחסך על ידי רכישה של משקולת אחת שמתכווננת בקלות. מעבר לעניין הכספי, אחסון של 6 משקולות דורש מקום ייעודי בבית. ניתן לחסוך זמן בזכות ההחלפה המהירה בין הדיסקיות, שמאפשרת להתאים את המשקולת במהלך האימון הדינמי.

מנגנון הבטיחות

כל מי שמתאמן עם משקלים כבדים יודע שמשקולות עלולות להיות עסק מסוכן, כאשר הן עלולות ליפול ולגרום לפציעות. תשמחו לשמוע שהדיסקיות של המשקולות האוניברסליות ננעלות בקלות, מה שמבטיח שלא ישתחררו במהלך האימון. מנגנון הבטיחות מבטיח שהדיסקיות ישארו נעולות במקומן, ויאפשרו אימון בטוח ונוח. הנעילה האוטומטית מאפשרת להתאמן בראש שקט. המשקולות מחזיקות לאורך זמן, מה שהופך אותן להשקעה בטווח הארוך. מעבר להיותן בטוחות לשימוש, המשקולות בעלות עיצוב חדשני ואסתטי.

הרמת משקולות בהתאמה אישית

כאשר אתם מרגישים יד אחת שחלשה יותר מהשנייה, ניתן להתאים את המשקל שאתם מרימים. כך למשל, במידה ואתם אחרי פציעה ורוצים לחזק את היד הפצועה בדרגת עצימות נמוכה יותר, תוכלו לעשות זאת באמצעות משקולות יד אוניברסליות. מן הצד השני, במידה ואתם רוצים לאתגר את אחת הידיים, תוכלו להוסיף משקל עליה.

הפיתרון האולטימטיבי למשפחות

כאשר אתם בוחרים להיכנס לכושר כמשפחה, וכל אחד מבני המשפחה מרים משקל שונה, ניתן לרכוש זוג משקולות לכולם שיכולות לשמש גברים, נשים, ילדים, ונערים כאחד.