קטגוריות
עסקים

איך לבחור עורך דין תאונות קטלניות

לצערנו הרב, תאונות דרכים הן עניין שבשגרה. ההגדרה של תאונות קטלניות מתייחסת לתאונות שגרמו למוות, באופן ישיר או עקיף. ההשלכות של תאונה קטלנית עלולות להיות כבדות מבחינה משפטית, שכן הן מקבלות אופי פלילי.

שלושת סוגי התאונות

ניתן לחלק בגסות את סוגי התאונות לשלושה סוגים עיקריים – תאונה בה נגרם אך ורק נזק לרכוש, תאונה בה נגרם נזק לרכוש בנוסף לפציעה או פגיעה של בני אדם, והסוג השלישי – תאונות קטלניות בהן נגרם מוות.

ייעוץ משפטי הוא הכרחי כשמדובר בתאונות קטלניות

לו יכולנו, כמובן שהיינו רוצים להחזיר את הגלגל לאחור. המצב קשה, רגיש ומורכב להתמודדות. מכיוון שלא ניתן להחזיר את הגלגל לאחור, כל שנותר לנו הוא לקבל ייעוץ משפטי מתאים, שיסייע לנו להמתיק את העונש. העונשים בתחום תאונות הדרכים הקטלניות עלולים להיות כבדים, במיוחד כשמדובר בעבירה שכיחה וחמורה. הסיבה לכך, היא ניסיונה של מערכת המשפט לייצר הרתעה, ולמנוע הישנות של העבירה. במיוחד כשהתאונה נגרמה בעקבות קלות דעת, או פזיזות.

הריגה ברשלנות או מוות ברשלנות

עבור מי שלא דובר את השפה המשפטית, שני המושגים נשמעים די דומה. בפועל, העונש על הריגה ברשלנות עומד על כ-20 שנות מאסר, בעוד מוות ברשלנות הוא בטווח של כ- 3 שנים. עורך דין שמומחה בתחום התאונות הקטלניות, יוכל לסייע לנו לשנות את דעת הפרקליטות להקל את כתב האישום, מהריגה ברשלנות, למוות ברשלנות. על ידי ייצוג מקצועי, נוכל להשיג הפחתה בעונשו של הנהג הפוגע. הפחתת העונש תתבצע לרוב על ידי הצגת הנהג באור חיובי, כאדם אחראי שנהג בזהירות, ועשה טעות.

פגע וברח

"פגע וברח" היא תאונה מזעזעת, שמתייחסת למצב בו הנהג פגע בהולך רגל, ולאחר מכן ברח מהזירה והפקיר את הולך הרגל מבלי להגיש טיפול. גם במצב כזה, שמציג את הנהג הפוגע באור שלילי, ניתן להיעזר בייצוג של עורך דין.

לפני שנמהר לשפוט את אותו נהג שברח, יש לקחת בחשבון גורמים כמו חרדה, לחץ, ופאניקה. נהגים רבים שביצעו תאונת
"פגע וברח" מעידים כי האינסטינקט לברוח נובע מהצורך להימנע מהתמודדות עם ההשלכות הקשות של המעשה. לאחר שפוגעים בהולך רגל, נכנסים למעין התקף פאניקה, והתגובה הראשונית היא בריחה.

עורך דין מיומן ידע לשים את הדגש על תחושות אלה, ולדייק את ההבדל בין "הפקרה" של הולך הרגל, או בריחה שמקורה בהתקף חרדה. גם כאן הנקודה היא להוציא את הנהג הפוגע באור חיובי, על מנת לבקש התחשבות בעונשו.

כיצד לבחור עורך דין תאונות קטלניות?

כאמור, העונש על תאונות קטלניות יכול להיות חמור מאוד, ולכן כדאי להשקיע את מירב המשאבים על מנת לקבל ייצוג הולם. קיימים בשוק הרבה עורכי דין טובים, אבל עורך דין מבריק ומקצועי הוא מה שאנחנו מחפשים במקרים כאלה.

במקרים כאלה, יש לנו הזדמנות אחת לעשות זאת נכון. יש משפט אחד, ובסופו גזר הדין ייחרץ. ההבנה שאין הזדמנות שנייה, מחייבת אותנו לבחור בעורך דין תאונות קטלניות מנוסה ומקצועי. זכרו, שמדובר בנושא רגיש ומסובך, ולכן ודאו שעורך הדין שאתם בוחרים בעל ניסיון בתחום התאונות הקטלניות, וטיפל במקרים דומים בעבר.