קטגוריות
עסקים

כל מה שצריך לדעת על שלטים לעסקים

אתם הולכים ברחוב בתל אביב, בחיפוש אחר חולצה, ומשוטטים בין החנויות השונות. כיצד תדעו לאיזו חנות להיכנס? תביטו על השלטים השונים ותבחרו לפיהם את החנות. לשלט של בית העסק משקל רב במשיכת לקוחות, והצגת התדמית. כל עסק צריך שיהיה לו שלט, בין אם מדובר בשלט כניסה, שלטי פנים, ושלטי הכוונה. אז מה חשיבתו של שלט, ואיך תעשו את זה נכון?

חשיבות השלטים

זה לא סוד, שאנו נותנים משקל רב לשלטים של עסקים. שלט מיושן ולא מוקפד, עלול לתת רושם של עסק מפוקפק, ולהרחיק אותנו מלהיכנס. לעומת זאת, עסק בעל שלט מודרני, מעוצב, ומודפס היטב – ימשוך את העין ויגרום לנו לחשוב שמדובר בעסק יוקרתי. מחקרים הראו שקיים קשר ישיר בין השלט של בית העסק, לבין התדמית שמצטיירת לו, ומשפיע גם על מספר הלקוחות.

סוגי שלטים

קיימים לא מעט סוגי שלטים, וכדאי לקרוא מעט מידע לפני שבוחרים את השלט שנרצה לבית העסק שלנו.
בין עשרות הסוגים, נוכל למצוא שלט ניאון, שלט חוצות, שלט הכוונה, שלט פנימי, שלט חיצוני (השלט שאנחנו רואים בראש החנות). על מנת להפיק את המירב מהשלט שנרכוש, כדאי לברר תחילה – מה אנחנו מנסים להשיג, וכך נוכל לקלוע לשלט המדויק, שיענה על צרכינו.

תוכן השלט

כמובן שקיימת חשיבות רבה להדפסה, ולשלט הפיזי, אבל חשוב לשים דגש על התוכן של השלט. שלט שיהיה עמוס במידע, ירחיק אוטומטית את עיני העוברים והשבים. מהצד השני, שלט לא ברור, שמחסיר מידע, בעייתי גם הוא. ההמלצה היא לכתוב על השלט את שם המקום, סלוגן במידה וקיים, ומתחת מידע על העסק.
למשל – פיצוציית הלילה, פתוחים בגדול בשעות הקטנות, מתחת נוכל לכתוב את מה שהמקום מציע, כמו פיצוחים, שתייה, סיגריות. גודל השלט חשוב גם הוא, היינו רוצים גודל שיראה למרחקים, אבל לא גדול מדי ויהיה קשה לקרוא אותו כשאנחנו קרובים.

אופן החיתוך

היבט נוסף שלא בטוח חשבתם עליו, הוא אופן החיתוך. שלטים איכותיים יחתכו לרוב בטכניקה שנקראת חיתוך לייזר, ויתנו את הגימור המושלם והחד. שלט שנחתך בלייזר ייתן רושם יוקרתי, ואיכותי. טכנולוגיית הלייזר חותכת מגוון של חומרים, ברזל, פלסטיק, עץ ואפילו זכוכית. אצל יותר פלוס נוכל למצוא מגוון שלטים לעסקים שנחתכים בחיתוך לייזר, ונותנים מראה אלגנטי ומודרני לעסק שלכם.

שלט מאיר

שלט נוסף שכדאי להרחיב עליו, הוא שלט מאיר, או בכינוייו השונים – שלט ניאון, שלט מואר,  שלט תאורה ושלט מהבהב. שלט כזה ילווה אותנו גם בלילה ובחושך. בזמן שהחנויות לידנו אולי משתמשות בשלטים ללא תאורה, שלט מאיר יכול להוות יתרון משמעותי. יתרה מכך, שלט מהבהב מושך תשומת לב, ועשוי להכריע את הכף במקרים שבהם אדם מתלבט לאיזו חנות כדאי להיכנס.

שילוב שלטים יחד עם דילים

קייימים בתי עסק רבים שמציעים יחד עם השלטים חבילת פרסום. בהרבה מקרים היא כוללת שלטים לעסקים, הדפסת מגנטים, פליירים, וכן הלאה. על ידי קניית חבילה, אנו הופכים את הפרסום למקיף יותר, שכן אנו משתמשים במספר אמצעים שונים. בנוסף קניית חבילה לרוב תוזיל את המחיר, ובכך נוכל להשיג דיל משתלם יותר.