קטגוריות
רפואה

בלון חמצן

עבור רובנו המושג "בלון חמצן" שולח אותנו היישר לעולם הצלילה, אבל עבור חולים רבים בלוני חמצן הם המציאות של חולים רבים. מטופלים אלה זקוקים לבלוני החמצן על מנת לנשום כראוי.

חולים ומטופלים רבים זקוקים לבלון חמצן מסיבות שונות. בלוני חמצן מסייעים לאנשים המתקשים לנשום בכוחות עצמם. ניתן להשתמש בבלון החמצן בטיפול ביתי, בבתי חולים, או במוסדות רפואיים.

בלון חמצן בייתי

בלוני החמצן לשימוש ביתי מגיעים לרוב בגדלים של 3-5 ליטרים. בלוני החמצן הביתיים מיועדים לחולים שמטופלים בביתם וזקוקים לחמצן. הבלון ניתן למילוי מחדש, ועשוי לרוב מאלומיניום.

בלון חמצן לשימוש תעשייתי

בלוני החמצן לשימוש תעשייתי הם בגודל של 40 ליטר, ועשוי מתכת. נוכל למצוא את הגדלים האלה במרתפי בתי החולים. הבלונים הגדולים משמשים למילוי הבקבוקים הקטנים, כאשר הדבר מתבצע רק על ידי אדם מוסמך, מסכנה לפיצוץ.

משקלו של בלון החמצן

גודלם ומשקלם של בלוני חמצן משתנה מסוג לסוג. קיימים בלוני חמצן יותר מסורבלים וכבדים, לצד בלוני חמצן קלילים וקומפקטיים יותר. משקל וגודל הם פרמטרים שיש לקחת אותם בחשבון כאשר מתכננים לצאת מהבית עם בלון חמצן.  ניתן לצאת עם הבלון לסיבוב קצר ברחוב, אך לא מומלץ לצאת עם בלון החמצן למקומות צפופים והומי אדם. אופן הנשיאה של בלון החמצן משתנה גם הוא, כאשר ניתן להשתמש בעגלה על גלגלים, או בתיק נשיאה.

שעון לבלון חמצן

יש צורך בשעון על מנת לכוון את בלון החמצן כנדרש. לשעון מחברים צינור שמתחבר ישירות למשקפי החמצן או למסכת החמצן, דרכם המטופל מקבל את החמצן. קיימים מספר סוגי שעונים בשוק, אותם יש להתאים לבלון החמצן שבחרנו.

וסתים לבלוני חמצן

כדי להשתמש בבלון החמצן, נצטרך לרכוש גם וסת מתאים. קיימים סוגי וסתים שונים, להם חיבורים שונים. לפני שנרכוש וסת לבלון חמצן, כדאי להתייעץ עם המומחים על מנת לוודא שהוסת אכן בעל חיבור נכון לבלון שלנו. ניתן להתייעץ עם רופא, או עם נציג החברה ממנה אנו רוכשים את בלון החמצן.

מחולל חמצן נייד

מחולל חמצן הוא בשימוש מאוד נפוץ כיום. המטופלים שמשתמשים במחולל חמצן נוהגים לשמור בלון חמצן למקרה שתהיה הפסקת חשמל. לרוב, מי שזקוק לחמצן רציף במשך 24 שעות יבחר לרוב במחולל חמצן, ומי שזקוק לתגבור בלבד ייעזר בבלון חמצן.

מרטיב חמצן – "הומידיפייר"

החמצן שנמצא במיכלי החמצן הוא חמצן יבש, ועלול להותיר תחושה של גרון יבש אצל המטופלים. כדי למנוע את התחושה הלא נעימה, ניתן להשתמש במרטיב חמצן. מרטיב חמצן הוא מעין בקבוק מים, דרכו החמצן עובר לפני שמגיע לצינור הנשימה. באופן זה החמצן לח ולא מייבש את הגרון.

סטנדרט גבוה ותקנים מחמירים

כשמדובר בחמצן שאנו נושמים, חשוב לוודא שהבלון והחמצן עומדים בתקן ובסטנדרט גבוה. עלינו לוודא שמדובר בבלון חמצן איכותי, עמיד ואמין. בלון חמצן איכותי ואמין שעומד בתקנים יבטיח לנו ראש שקט לשנים ארוכות. כדאי לבחור בבלון חמצן שנוכל להסתמך עליו, ולדעת שהוא בטוח לשימוש. בלונים שעומדים בתקן הבינלאומי לבטיחות ואיכות יבטיחו לנו שלא יקרו שום דליפות בלתי צפויות, או תקלות. בסופו של דבר, בטיחות מעל הכול.