קטגוריות
רפואה

השתלות שיניים – מאז ועד היום

תחום השתלות השיניים התפתח משמעותית בשנים האחרונות, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת והחדשנית, כיום ניתן להשלים את תהליך השתלת השיניים ביום אחד. אספנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לדרך, כדי שתוכלו לעבור את תהליך השתלת השיניים בשלום.

החיוך אומר הכול

מי שסובל מבעיות שיניים מכיר את הקושי – מעבר לכאבים, לטיפולים הלא נעימים, והעלויות הכרוכות בכך, מראה שיניים פגומות עלול לפגוע גם בביטחון העצמי. לא פעם אנשים הנדרשים להשתלות שיניים נמנעים מלחייך חיוך רחב, להצטלם, ואפילו צוחקים על יד שמכסה את הפה. היום כבר יש פיתרון, וניתן להשתיל שיניים בקלות, מה שישפר את הביטחון ואת איכות החיים באופן משמעותי. השיניים החדשות הן פונקציונליות, ובעלות מראה אסתטי ונקי.

מה זה השתלת שיניים?

המושג השתלת שיניים מתייחס לטיפול בו משתילים שיניים מלאכותיות במקום שיניים פגומות. בעבר הליך השתלות השיניים היה יכול לקחת חודשים ארוכים, כאשר נדרשים להמתין להתאקלמות השתלים בפה, ולבנות את השן החדשה בהדרגה. כיום, מרפאות רבות מציעות השתלת שיניים ביום אחד בלבד, בזכות הטכנולוגיות המתקדמות של עולם רפואת השיניים.

שתל דנטלי

שתל דנטלי עשוי סגסוגת וטיטניום, הרופא המטפל כבר ידע איזה סוג שתל להתאים לכם, ובכל זאת כדאי שתכירו כמה מושגים על מנת להיות מעורבים בתהליך. חשוב לוודא שהרופא משתמש בשתלים איכותיים, שמתאימים למצב הפה.

אול און פור והרמת סינוסים

שיטת "אול און פור" היא שיטה ששינתה את פני עולם השתלת השיניים, ומתבססת על ארבעה שתלים. השיטה הזו יכולה לבטל את הצורך בניתוח הרמת סינוסים, שמתבצע כאשר אין מספיק עצם לבסס עליה את השתל החדש. כאשר הרופא ממליץ ללכת על ניתוח הרמת סינוסים, זמן ההחלמה יכול להתארך לטווח של שנה.

שתלים זיגומטיים – מתי משתמשים בהם?

על מנת להשתיל שיניים יש צורך בעצם מינימלית, עליה מתבסס השתל. קיימים מקרים בהם לא קיימת עצם מינימלית, ובמצב כזה הרופא המטפל יברח בשתלים זיגומטיים. שתלים זיגומטיים הם שתלים שמאפשרים השתלת שיניים גם כאשר המינימום להשתלה לא קיים. ניתן להשתמש בהם בלסת העליונה, ולסיים את התהליך ביום אחד.

בחירת רופא להשתלת שיניים

השתלת שיניים הוא הליך מורכב, שכדאי מאוד להצליח לבצע אותו בניסיון הראשון. במערכת הפה קיימים עצבים, כלי דם, ועצמות. ודאו שאתם מפקידים את הפה שלכם ברופא מומחה בעל ניסיון בהשתלות שיניים. למרות שהשתלות שיניים הם לא עסק זול, ובכל זאת השתלות שיניים הם מסוג הדברים שממש לא כדאי לחסוך עליהם. הקרבה לעצבים, הופכת את ההליך למורכב, ולכן כדאי להשקיע את הזמן בבחירת הרופא. רופא מנוסה ידע לבחור את סוג השתלים, להחליט על אופן הטיפול, ולקבוע האם יש צורך בניתוח להרמת סינוסים, או שניתן לוותר עליו.

תחזוקה שוטפת

מי שעבר השתלת שיניים מחויב בתחזוקה דומה לשיניים רגילות, ואינו פטור מלהקפיד על צחצוח ממושך בוקר וערב, וניקוי השיניים באמצעות חוט דנטלי. הרופא שביצע את טיפול השתלת השיניים ידע להנחות אתכם כיצד לשמור על השיניים באופן האופטימלי, על מנת שהשתלים יישארו אתכם לשנים ארוכות, ללא דאגות על מראה השיניים.