קטגוריות
רפואה

כל מה שרציתם לדעת על מכונות הנשמה

איך לבחור מכונת הנשמה ניידת?

הגיע הרגע לבחור מכונת הנשמה. בין אם מדובר במכונה עבור צרכים ביתיים או מוסדיים, כדאי לבחור את מכונת ההנשמה הנכונה. הבחירה של מכונת ההנשמה הנכונה עבורנו עלולה להיות רגע מלחיץ, קיים בשוק מגוון רחב של מכונות הנשמה, בעלי מפרט טכני שונה, ופונקציות שונות. עלינו לקבל החלטה בתבונה, שכן מדובר בעניין שאין להקל בו ראש. מכונת הנשמה אמינה שנבחרה בקפידה תלווה אותנו לשנים ארוכות.

מהי בכלל מכונת הנשמה?

מכונת הנשמה מסייעת או מחליפה את הנשימה הטבעית, באמצעות הנשמה מלאכותית. השימוש במכונת ההנשמה נעשה במסגרת טיפול רפואי, כאשר המכונה מכניסה ומוציאה אוויר מריאותיו של המטופל. בין אם המטופל אינו מסוגל לנשום, ובין אם הוא מסוגל לנשום מספיק חמצן, המכונה תסייע בתהליך הנשימה.

רוב מכונות ההנשמה בשוק הן אוטומטיות, עם כי קיימות בשוק מכונות הנשמה ידניות, המנשימות על ידי מפוח. מכונת הנשמה נפוצות בטיפול נמרץ, ברפואה דחופה, טיפול ביתי, או במהלך הרדמה.

אז איך בוחרים מכונות הנשמה ניידת?

מכונת הנשמה ניידת היא מכונת הנשמה איתה נוכל להתנייד בקלות.

עבור חולים שזקוקים להנשמה מתמדת, מכונת הנשמה ניידת היא זו שעושה את ההבדל בין להישאר בחדר ולהיות "תקועים", לבין היכולת להתנייד בחופשיות ולחזור לשגרה עד כמה שאפשר.

חולים מונשמים מדווחים על הקושי להיות צמודים למכונת ההנשמה, תחושת התלות והניידות שנפגעת. מכונת הנשמה ניידת מאפשרת למטופל חופש תנועה.

לאילו פרמטרים צריך לשים לב כשבוחרים מכונת הנשמה ניידת?

  • משקל המכונה – משקלן של מכונות ההנשמה משתנה ונע בטווח של כ 1-3 ק"ג. יש לקחת בחשבון את משקלו של המטופל שנושא את המכונה, על מנת לוודא שיוכל לשאת את המשקל במהלך ימים שלמים.
  • אורך חיי הסוללה – כשאנו תלויים במכונת הנשמה, עלינו לשים לב לאורך חיי הסוללה. אורך חיי הסוללה יכול להגיע גם ל-24 שעות, כאשר קיים שילוב של סוללה פנימית או חיצונית, או תוספת סוללות. הדבר תלוי בשגרת אורח החיים של המטופל, האם הוא זקוק לסוללה חזקה, או יכול להסתפק בסוללה קלה יותר שתדרוש הטענה יותר תכופה.
  • אופן הנשיאה – מכונות הנשמה שונות מציעות אופן נשיאה שונה, כאשר חלק מהמכונות ניתנות לנשיאה על הכתף, או על כיסא הגלגלים. אופן הנשיאה צריך להיות נוח למטופל.
  • ממשק ידידותי למשתמש – שימו לב שמכונת הנשמה ניידת צריכה להיות פשוטה לתפעול, כאשר אין לצידנו צוות רפואי שיוכל לסייע. בטרם הרכישה, בדקו שהמכונה קלה לתפעול ומובנת בקלות. ההתקנה צריכה להיות יעילה וזריזה.
  • רעש שהמכונה משמיעה – מידת הרעש היא פרמטר שיכול להיות חשוב לחלק מהמטופלים, כאשר המכונה צמודה אליהם 24 שעות ביממה. עוצמת הרעש משתנה, וכדאי לבדוק זאת מראש כדי לא להיות מופתעים.
  • מאושרת לטיסה – לא כל מכונות ההנשמה מאושרות לטיסה ולכן במידה ואתם מתכננים לטוס עם המכונה, יש לוודא שמכונת ההנשמה אכן מאושרת לטיסה.
  • מצבי הנשמה – מכונת ההנשמה צריכה לאפשר לנו להתאים את מצבי הנשימה בהתאם למצב הרפואי שלנו. עלינו לוודא שנוכל לכוון את מכונת ההנשמה בהתאם להוראות שקיבלנו מהרופא.

ניתן להתייעץ עם המומחים בתחום על מנת לקבל ייעוץ.