קטגוריות
רפואה

מה זה סיפאפ ולמה הוא משמש?

סיפאפ הוא מכשיר המסייע לאנשים עם דום נשימה בשינה. הוא נלבש על הפנים ומכסה את האף והפה בזמן שאתה ישן. זה מספק זרם קבוע של לחץ אוויר כדי לשמור על דרכי הנשימה פתוחות במהלך השינה.

מכונת CPAP מורכבת משלושה חלקים עיקריים: מפוח, צינור ומסכה. המפוח יוצר את הלחץ בזמן שהצינור מחבר אותו למסכה. המסכה היא מה שאתה לובש על הפנים שלך בזמן שאתה ישן.

המכשיר מסייע לאנשים עם דום נשימה חסימתי בשינה לנשום במהלך הלילה. המכונה שואבת אוויר לגרונו של המטופל בלחץ שנקבע. זה עוזר לשמור על הגרון פתוח, מה שבתורו עוזר להם לנשום קל יותר.

כיצד לבחור מכשיר סיפאפ

בחירת מכשיר ה-CPAP הנכון היא החלטה מכרעת עבור אנשים עם דום נשימה בשינה. זה יכול לעשות את ההבדל בין שנת לילה טובה לבין הסתובבות חסרת מנוחה.

הדרך הטובה ביותר להחליט איזה מכשיר CPAP הוא הטוב ביותר עבורך, היא להבין את הצרכים ואת אורח החיים שלך. לדוגמה, אם אתה מחפש משהו שיעבוד על מטוס, אז אתה צריך לקחת בחשבון שחלק מהמכשירים מאושרים FAA בעוד שאחרים לא.

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להתייעץ עם הרופא שלך כדי לברר איזה סוג של מכשיר CPAP אתה צריך. תצטרך לדעת אם יש לך דום נשימה בשינה מרכזי או חסימתי, המשקל שלך והגובה שלך. מידע זה יעזור לקבוע את גודל המסכה שתתאים לך ביותר.

כיצד לבחור מסיכת סיפאפ

בחירת מסכת סיפאפ אינה קלה כפי שהיא נראית. יש הרבה גורמים שאתה צריך לקחת בחשבון לפני שאתה מבצע את הרכישה שלך.

דברים שכדאי לקחת בחשבון:

– גודל המסכה:

– סוג המסכה:

– רמת רעש:

– משקל המסכה:

– נוחיות:

– קלות שימוש:

איך מתרגלים לישון עם סיפאפ

תרגול שינה עם סיפאפ הוא דרך לאמן את הגוף שלך לישון טוב יותר. ככל שתתרגל יותר, כך איכות השינה שלך תהיה טובה יותר.

על מנת להפיק את המרב מהשימוש במכונת סיפאפ, חשוב לפעול לפי מספר קווים מנחים:

-קבעו זמן קבוע לתרגול עם המכונה

-מצא תנוחה נוחה לראש ולצוואר שלך

-שמור את הפה שלך סגור ולנשום דרך האף תוך כדי תרגול

-אל תשתמש בו יותר משעה בבת אחת.